Aranżacja małej sypialni – inspiracje i zdjęcia.

sypialnia

Mała sypialnia wcale nie musi być zmorą w aranżacji. Wystarczy odpowiednia gra kolorów, odpowiednio dobrane meble i możemy stworzyć przytulny nastrój, który będzie sprzyjał wypoczynkowi. Sposobów na harmonijne i przytulne małe wnętrze jest wiele, oto kilka z nich.

aranzacja malej sypialni

mała sypialnia

mała sypialnia inspiracje

Co na ścianę do małej sypialni?

lustro nad łóżkiem

nowoczesna mała sypialnia

Ściany w małej sypialni powinny być przede wszystkim jasne, najlepiej w pastelowych odcieniach. Zastosowanie farby satynowej z drobinkami brokatu skutecznie odbije światło i rozpromieni małe wnętrze. Dobrym pomysłem jest również zastosowanie tapety w motywy nawiązujące do natury, idealnie sprawdzą się leśne krajobrazy lub modne ostatnio liście monstery. Jeżeli chcemy postawić na odważne akcenty, malując jedną ze ścian na ciemną zieleń w odcieniu avocado i dostawiając do niej białe meble, stworzymy poczucie głębi i nieco oddalimy wizualnie ścianę, co powiększy optycznie sypialnię. Dobrym patentem aranżacyjnym jest zabawa pasami, które ułożone pionowo sprawiają, że pomieszczenie wydaje się wyższe, a poziomo szersze. Do tego zabiegu idealnie nadają się lamele ścienne, które swoimi wąskimi pasami urozmaicą i powiększą przestrzeń.

Panele na podłodze

drewniana podłoga w małej sypialni

Planując położenie podłogi w małej sypialni starajmy się wybierać modele łączone na gładko. Panele podłogowe bez V-FUGI stworzą na podłodze jednolitą taflę, która oszuka nieco nasze oko. Dodatkowo można pokusić się o panele podłogowe układane w klasyczną jodełkę uzyskamy w ten sposób ciekawe, ponadczasowe wzornictwo nawiązujące do stylu retro. Starajmy się aby nasza podłoga nie była biała, staje się to kłopotliwe podczas utrzymania porządku, który odgrywa ważną rolę w uzyskaniu większej wizualnie przestrzeni. Starajmy się skupiać na odcieniach drewnopodobnych, które ocieplą wnętrze sypialni i sprawdzajmy czy wybrana przez nas podłoga posiada właściwości antystatyczne, aby nie zbierały się na niej drobinki kurzu.

Lekkie meble

łóżko w małej sypialni

Królem w sypialnianych meblach jest niewątpliwie łóżko. Starajmy się aby w małej sypialni nie zajmowało ono całej przestrzeni i nie przytłoczyło za bardzo pomieszczenia. Kierujmy się przy wyborze prostotą i lekkością. Wysokie nogi sprawią, że wyda się ono smuklejsze, a prosta rama sprawi, że dopasujemy go do każdego stylu. Żeby wykorzystać każdy centymetr wolnej przestrzeni meble na wymiar będą idealnym rozwiązaniem do małej sypialni. Dzięki indywidualnemu projektowi dopasujemy wszystko do własnych potrzeb i możemy stworzyć miejsce na małą garderobę. Jest to praktyczne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku skosów, które są wyjątkowo niewygodne do zagospodarowania.

Oświetlenie

oświetlenie sypialni nad łóżkiem

Żeby trochę nadrobić brak miejsca, warto pobawić się nieco grą świateł w sypialni. Oprócz górnego podstawowego oświetlenia zamontujmy kilka świateł punktowych, które możemy ukierunkować w mało doświetlone miejsca. Również zastosowanie wiszącego lustra albo błyszczących frontów mebli sprawi, że światło będzie się odbijać od lustrzanych powierzchni i rozpromieni pokój powiększając go optycznie. Nie stosujmy żyrandoli na długich wysięgnikach, umieszczone zbyt nisko światło przytłoczy wnętrze i będzie się ono wydawało mniejsze, niż jest w rzeczywistości.

DOM.edu.pl - od A do Z
Logo