5 pomysłów na stworzenie własnych dekoracji DIY.

Dekoracje DIY

Zakup dekoracji do domu może okazać się kosztowny. Gdy masz odrobinę czasu, niewielki budżet i chęci, większość ozdób możesz zrobić samodzielnie. Zastanawiasz się jak? Sprawdź!

Przedstawiamy pięć najciekawszych pomysłów na dodatki do wystroju twojego wnętrza. Nasza subiektywna lista zawiera kreatywne dekoracje przeznaczone dla każdego. Być może, któraś z nich znajdzie miejsce w twoim domowym gniazdku?

1. Obraz własnego autorstwa

Obraz abstrakcyjny

Źródło: Pixabay

Do stworzenia malarskiego dzieła tego poza wyobraźnią przydadzą ci się farby akrylowe za cenę od kilku do kilkudziesięciu złotych za tubkę oraz lniane podobrazie, które nabędziesz za mniej niż 20 zł na portalach aukcyjnych.
Wiele zależy tu od Twoich zdolności manualnych i pomysłu, jednak pamiętaj, że nie warto zamykać się na jeden styl. Może, zamiast pejzażu lepiej wyjdzie ci abstrakcja? Nie ograniczaj się tylko i wyłącznie do operowania pędzlem, wykaż się kreatywnością w doborze formy.

2. Pudełka po butach w nowej odsłonie

Większość z nas magazynuje pudełka po butach. Zabierają one dużo miejsca i wyglądają nieestetycznie. Jak się okazuje w łatwy sposób możemy dać im drugie życie, zmieniając je w pudełka do przechowywania rzeczy. Użyj kolorowego materiału, by wyłożyć ich wnętrze. Oklej je sznurkiem lub ozdobnym materiałem. Dodaj okleinę lub papier, a po bokach małe guziki dla ozdoby. Koszt takiej metamorfozy wyniesie jedynie kilka złotych.

3. Słoiki jako…

Słoiki-ozdobne

Wazony, świecznik, pojemnik na długopisy – to tylko niektóre z zastosowań tych ciekawych naczyń. Idealnie pasują zarówno do pokoju dziennego, jak i do łazienki czy też kuchni. Aby twój słoik zasłużył na miano ozdoby, koniecznie udekoruj go wstążką, do środka wsyp małe kamienie, owiń go gęstym splotem sznurka lub eleganckim materiałem. Możesz posunąć się o krok dalej i pomalować go farbą kredową w sprayu, tworząc na nim kształty według własnego uznania.

4. Pomysł na rolki po papierze toaletowym

To najbardziej ekologiczna ozdoba, stworzona z myślą o fanach recyclingu. Aby udekorować swoją ścianę w wyjątkowy sposób wystarczy zgromadzić wiele rolek po papierze toaletowym lub papierowych ręcznikach oraz klej i farbę. Rolki tniemy na kilku centymetrowe pierścienie i spłaszczamy je tak, by przypominały elipsę. Układamy w kompozycję i malujemy farbą w sprayu. Teraz wszystko przyklejamy na ścianę, najlepszy efekt osiągnięcie za pomocą użycia pistoletu do kleju na gorąco.

5. Washi tape na ścianę i nie tylko

Washi tape

Ta niezwykła taśma dekoracyjna potrafi zdziałać cuda. Gdy z głębi twojego wnętrza wieje nudą, washi tape zmieni jego oblicze w mgnieniu oka. Taśma idealnie nadaje się do tworzenia geometrycznych kształtów lub powtarzalnych wzorów na ścianach. Ilość kolorów i motywów dostępnych na rynku zadowoli każdego. Poza ścianami i frontami szafek, w prosty sposób ozdobisz nią pudełka, zeszyty, organizery, ołówki i wiele innych akcesoriów biurowych. Zakup jednej rolki taśmy to koszt od 10 do 13 zł. Hurtowe ilości produktu w dobrych cenach możesz sprowadzić choćby z Alliexpress.

Czy znalazłeś już niskobudżetowy projekt dla siebie? Poza zaoszczędzonymi pieniędzmi ważna jest także satysfakcja z rzeczy wykonanych własnym sumptem. Nie czekaj zatem. Twórz, kreuj i wymyślaj projekty. Wcielaj je w życie by uczynić swoje otoczeniem bardziej przyjaznym. Powodzenia!

DOM.edu.pl - od A do Z
Logo