Dlaczego warto zdecydować się na rolety zewnętrzne?

rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne to coraz częściej pojawiające się rozwiązanie w przypadku domów jedno- i wielorodzinnych. Są montowane na zewnętrznej ścianie w taki sposób, żeby osoba znajdująca się wewnątrz budynku mogła spokojnie je zasunąć. Dziś znajdziemy modele, które należy opuszczać ręcznie, ale także bardziej nowoczesne, które opuszczają się elektronicznie. Nie jest to mały wydatek, ale bardzo się przydaje.

W pełni odcinają nas od świata zewnętrznego

Jeśli mieszkamy w okolicy turystycznej przy głównej drodze albo nasi sąsiedzi wyjątkowo często zaglądają nam w okna, rolety zewnętrzne do doskonałe rozwiązanie. Po ich zasunięciu absolutnie żadna osoba nie będzie w stanie do nas zajrzeć, a przynajmniej nie przez okno, które zostało zabezpieczone roletą. Takie rozwiązanie odcina również nas, ale wielu osobom to nie przeszkadza.

Poczucie bezpieczeństwa i prywatności to w dzisiejszych czasach podstawa do prawidłowego funkcjonowania i zwalczania stresu, warto się więc zastanowić, czy takie rolety nie mogłyby nam ich zapewnić i choć trochę nas uspokoić.

Nie przepuszczają słońca w upalne dni

Od kilku lat na przestrzeni czerwca i września wiele osób nie jest w stanie wytrzymać przez fale upałów, które przetaczają się przez nasz kraj. Rolety zewnętrzne są w stanie odrobinę nam pomóc. Otwieramy wszystkie okna, kiedy jest jeszcze w miarę chłodno i wpuszczamy powietrze o przyjemnej temperaturze, a kiedy ta się podnosi, zasuwamy rolety. Dzięki temu ciepło nie wpada już do naszego domu w takiej ilości, a my możemy spokojnie cieszyć się klimatyzacją albo wiatrakiem.

Ważne jest przy tym, żeby rolety nie były czarne, bo możemy odnieść efekt dokładnie odwrotny od zamierzonego i nagrzać nasze ściany.

Chronią okna przed wiatrem czy gradem

Dla osób, które mieszkają w centralnej części Polski, w dużych miastach wiatr może nie być taki straszny, ale są regiony, gdzie nie tylko znacznie się rozpędza, ale także zagraża całej okolicy. Dotyczy to zwłaszcza terenów górskich i pomorskich. Wtedy rolety zewnętrzne mogą ochronić nasze okna przez ewentualnymi uszkodzeniami, zabrudzeniami czy nawet wybiciem, jeśli jakieś drzewo w okolicy na nie spadnie.

Rolety zewnętrzne są przeważnie bardzo wytrzymałe i spokojnie przyjmą na siebie ciężar zjawiska atmosferycznych, ratując nasze szyby albo chociaż odgradzając nas od dźwięków szalejącej na zewnątrz burzy.

DOM.edu.pl - od A do Z
Logo