Jak urządzić zieloną sypialnię? Zobacz jak wygląda sypialnia z zieloną ścianą

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny wpływ na nasze samopoczucie mają konkretne barwy. Niektóre kolory pobudzają nas do działania i wypełniają pozytywną energią, inne pomagają w uspokojeniu i relaksie. Ze względu na swoją funkcję nie tylko dekoracyjną, a również wyciszającą, kolor zielony w różnych jego odcieniach jest idealnym wyborem do sypialni. Jak urządzić sypialnie w zielonych odcieniach? Oto kilka inspirujących rozwiązań.

Bliżej zielonej natury

zielona ściana nad łóżkiem w sypialni

Kolor zielony kojarzy nam się z naturą – pachnącymi lasami, kwiecistymi łąkami. Przebywanie w otoczeniu roślin pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie, dlatego sypialnia w kolorze zieleni stanie się miejscem sprzyjającym relaksowi i rozluźnieniu. Możemy ją urządzić na wiele sposobów, wszystko dzięki wielości odcieni tej barwy. Głęboki odcień avocado wprowadzi spokój, ukoi zmęczone oczy i pięknie wyeksponuje przedmioty wykonane z metalu w odcieniach złota, idealnie komponuje się również z naturalnym drewnem czy kamieniem. Z kolei odcień szałwii, rozjaśni sypialnię i sprawdzi się z wykorzystaniem naturalnych tkanin na zasłony lub narzuty.

Z czym łączyć zielenie?

Ze względu na to, że kolor zielony jest pochodną żółtego i niebieskiego, najlepiej komponuje się z kolorami, które na kole barw występują obok niej. Idealne połączenie stworzy więc z niebieskim, oraz bezpiecznymi kolorami takimi jak beże, szarości i biele. Ciekawym rozwiązaniem jest również połączenie miętowej zieleni z pastelowymi odcieniami takimi jak, np. pudrowy róż. Butelkowa zieleń rewelacyjnie komponuje się ze złotem, takie połączenie najczęściej spotkamy w aranżacjach stylu glamour.

Inspirację do zielonej sypialni

zielony kolor w sypialni

Ponieważ kolor zielony nieodłącznie kojarzy się z naturą, w sypialni nie może zabraknąć naturalnych materiałów. Dlatego wybierając łózko do sypialni zwracajmy uwagę aby jego rama była wykonana z drewna. Na podłodze idealnie sprawdzi się parkiet lub panele drewniane. Ułożone w jodełkę stworzą niepowtarzalny klimat, dodatkowo drewno jest świetnym izolatorem i daje poczucie ciepła pod stopami. Innym ciekawym pomysłem są lamele ścienne. Położone u wezgłowia łóżka, na ciemno zielonej ścianie tworzą rewelacyjne połączenie. W zielonej sypialni zapewnimy sobie maksimum komfortu wprowadzając do wnętrza rośliny. Starajmy się wybierać gatunki, które nie zabierają tlenu takie jak aloes lub dracena. Dobrze prezentować się również będą tapety lub fototapety z modnym liściem monstery. Ciekawym i wprowadzającym odprężający nastrój motywem będzie również las lub inny wizerunek ukazujący piękno natury.

DOM.edu.pl - od A do Z
Logo