Instalacja nowoczesnych okien w salonie gwarancją komfortu i bezpieczeństwa

Okna w salonie

Coraz częściej projektanci proponują, by stosować różne techniki tworzenia komfortowego wystroju pomieszczeń przy jednoczesnym oszczędzaniu energii. Spośród dostępnych technik, które sprzyjają takiemu kreowaniu otoczenia, jest niezwykle obiecująca instalacja estetycznych i funkcjonalnych nowoczesnych okien w salonie.

Aby odpowiednio zaaranżować salon, należy wziąć pod uwagę wszystkie jego funkcje. Salon to przede wszystkim pokój biesiadny. Jest to miejsce relaksu, w którym możemy poczytać, spotkać się z przyjaciółmi, pooglądać telewizję … Chwile przyjemności, które tak bardzo lubimy spędzać w salonie, wymagają bezpiecznego i przyjaznego otoczenia, a odpowiednio dobrane okna niewątpliwie pomagają to wszystko zapewnić.

Należy jednak pamiętać, że okna w salonie to inwestycja na lata. Niezależnie od tego, czy są wykonane z drewna, aluminium czy PCV, okna do salonu muszą spełniać wysokie standardy jakości i zostać wykonane z najwyższej kasy materiałów.

Innowacyjne okna

Idealny salon powinien być dobrze oświetlony, cichy i utrzymywać optymalną temperaturę niezależnie od warunków pogodowych. By to zapewnić, projektanci radzą wykorzystać dostępne na rynku innowacyjne okna, które pozwalają na uzyskanie komfortu, zarówno termicznego, jak i akustycznego.
W tym przypadku najlepiej zainstalować nowoczesne okna MD wyposażone w nowatorski system trzeciej uszczelki, dzięki czemu można skutecznie ocieplić otoczenie. Tego typu okna są cieplejsze i cechują się wysoką izolacyjnością akustyczną, co nie jest bez znaczenia, gdy mieszkamy w hałaśliwej okolicy.

Okucia w harmonii z estetyką okna

Okucia stanowią część konstrukcyjną okna, co umożliwia swobodnie zamykanie, otwieranie i uchylanie okien. Obecnie na rynku można znaleźć okucia okienne, które są niewidoczne i w pełni zintegrowane z ościeżnicą i skrzydłem, nie posiadają odstających osłon, co pozwala zachować pełną estetykę okiennej stolarki.

Stosując nowoczesne, niewidoczne z zewnątrz okucia, dzięki którym okna otwierają się na maksymalny kąt 100 °, uzyskujemy wydajniejszą wentylację pomieszczenia. Tego typu produkty często posiadają zabezpieczenie przed włamaniem, które jest już standardowo zintegrowane z czopem kątowym okucia.

Okna zwiększające bezpieczeństwo

Włamywacze najczęściej przechodzą przez okna lub wykorzystują drzwi tarasowe do wyjścia na balkon, taras czy ogród. By temu zapobiec, najlepiej zainstalować okna antywłamaniowe, wyposażone w rozwiązania dostosowane do konkretnych potrzeb.

W takim przypadku najlepszą opcją jest zainstalowanie takich okien w salonie, które posiadają specjalne okucia wyposażone w zaczepy antywyważeniowe i wkładkę antyrozwierceniową umieszczoną w okuciu. Ponadto w oknach można zainstalować czujniki otwarcia, tak zwane kontaktrony, które stanowią integralną część systemu alarmowego.

Okna do salonu o optymalnym komforcie użytkowania

Nie ma alternatywy dla naturalnego światła dziennego, które jest dobre dla zdrowia i pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Światło dzienne reguluje nasz zegar biologiczny. Z tego powodu niezbędne jest, aby w naszym salonie było jak najwięcej naturalnego światła.

Salon powinien być zaaranżowany zgodnie z różnymi potrzebami i przyzwyczajeniami wszystkich mieszkańców. Ta sama zasada dotyczy również okien. Funkcjonalna i wydajna wentylacja jest niezbędna dla zachowania dobrego samopoczucia.

Dlatego dobrze jest w oknach do salonu zainstalować ogranicznik otwierania ze sterowaniem klamką, który zapewnia optymalny komfort naturalnej wentylacji poprzez otwieranie okna i pozwala na zablokowanie skrzydła w różnych pozycjach, wystarczy ustawić klamkę w pionowej pozycji zamkniętej.

Można też osiągnąć pożądany przepływ powietrza dzięki zainstalowaniu specjalnego mechanizmu regulacji otwarcia.

DOM.edu.pl - od A do Z
Logo