Oryginalne zasłony z koralików symbolem nowoczesnego trendu w dekoracji wnętrz

Zasłona na drzwi

Chęć upiększenia domu zmusza właścicieli do nieustannego poszukiwania nowych sposobów ich dekoracji. Ci z nich, którzy trzymają rękę na pulsie mody, nie mogli przegapić nowych trendów, które zaczęli wprowadzać współcześni projektanci wnętrz, a wśród nich dużą popularnością cieszą się zasłony z koralików, które szybko zyskały swoich fanów i stały się jedną z najbardziej efektownych i poszukiwanych dekoracji

Zasłony z koralików

Powszechnie uważa się, że zasłona z koralików na drzwi jest zawsze półprzezroczysta i dzięki temu dobrze przepuszcza światło. Ale struktura takiej zasłony w rzeczywistości zależy od materiału, z którego została wykonana. I nie tylko to. Na funkcjonalność tego wystroju składa się wiele czynników.

Surowcem do produkcji koralików może być wiele różnych materiałów. Na ich wybór mają wpływ gusta właścicieli, ogólny styl wystroju pomieszczenia i oczywiście sytuacja finansowa. Do produkcji elementów zasłon z koralików stosuje się szkło, kryształ, plastyk, akryl, drewno, papier, wełnę oraz glinę.

A to tylko najczęściej stosowane materiały, które można znaleźć w sprzedaży. A jeśli chcemy poeksperymentować, wybór surowców jest znacznie szerszy. Na przykład, z powodzeniem można użyć metalu albo naturalnych kamieni, ale wtedy znacznie wzrasta waga produktu.

Dlatego rynek najczęściej oferuje zasłony z koralików, które są wykonywane z tańszych i lżejszych materiałów. Najtańszym i najczęściej stosowanym jest akryl.

Zasłony akrylowe

Zasłony z koralików akrylowych często są używane do podziału pomieszczeń jako forma parawanu, dekoracji okna lub ścian lub jako baldachim osłaniający łóżko.

W wyborze zasłony z koralików duże znaczenie ma jej zdolność do przepuszczania światła. Im mniej koralików jest usytuowanych między sobą, tym więcej światła będzie przenikać przez zasłonę. Przepuszczanie prądów powietrza i światła zależy również od tego, jak blisko siebie są zamocowane nitki. Gdy koraliki praktycznie leżą jeden na drugim, a sąsiednie nitki dotykają się, zasłona może pełnić funkcję ekranu, a wtedy przepuszczalność takiej konstrukcji będzie najmniejsza.

Zasłony z koralików wyglądają świetnie na każdych drzwiach. Są one również często stosowane w otworach między pomieszczeniami, w których nie ma drzwi. Ze względu na swoją mobilność są świetnym narzędziem do podziału na strefy. Na przykład, zasłona z koralików może oddzielać miejsce do spania w salonie lub można za nią ukryć wady po źle przeprowadzonych remontach.
Koraliki, wykonane z lekkiego materiału, są zazwyczaj nawleczone na tekstylną wstęgę, a ich lekka konstrukcja może być zawieszona na dowolnym drążku karnisza. Będzie to bezpieczne i dość pewne mocowanie. Ale gdy używany jest metal lub kamienie, konieczne jest użycie solidniejszych pasków do mocowania.

Najprostsze zasłony z koralików to swobodnie płynące nici z przymocowanymi do nich elementami. Jednocześnie kształt tych ostatnich jest zróżnicowany i można je podzielić na koraliki o obszerniejszej strukturze i koraliki płaskie. W obu wariantach najczęściej stosowanymi formami są koraliki okrągłe, kwadratowe, rombowe i koraliki prostokątne.

Ponieważ zasłony z koralików zarówno z małymi, jak i dużymi elementami mają efektowny wygląd, wybór konkretnego modelu zależy od indywidualnego gustu klienta. Zasłony z koralików nadają się do dekoracji każdego pomieszczenia, a stosowanie ich zwiększa poczucie komfortu i nadaje wystrojowi oryginalny, specyficzny wygląd. Doskonale uzupełniają wątki z różnorodnymi elementami.

DOM.edu.pl - od A do Z
Logo