Jak urozmaicić ścianę nad blatem w kuchni?

Kuchnia otwarta na salon, połączona z jadalnią lub samodzielna jest miejscem, w którym spędzamy wiele czasu. W niektórych przypadkach staje się prawdziwym centrum domowego życia, jak i imprezowego szaleństwa. Tam gospodarze przygotowują posiłki, spełniając się w roli mistrzów kuchni, spędzają tam wiele czasu, snując opowieści czy prowadząc nigdy niedokończone konwersacje.

To pomieszczenie, które wcale nie musi być proste i nudne. Można je urozmaicić ciekawymi dodatkami, niekoniecznie w postaci srebrnych elementów wyposażenia małego AGD.

Ściana nad blatem w kuchni

Ściana nad kuchennym blatem z powodzeniem może zmienić się w bardzo atrakcyjny element dopełniający całej aranżacji pomieszczenia kuchennego. Powinna być nim zawsze, gdy nie decydujemy się wieszać na niej dodatkowych szafek i okapu.

Wykorzystanie fototapety

Fototapeta w kuchni na ścianie

Wśród wielu ciekawych pomysłów na jej zagospodarowanie wymienimy choćby wykorzystanie na jej długości lub części fototapety. Tej, przedstawiającej kompozycję warzywne, owocowe, roślinne, ale czemu by nie, ukazujące najpiękniejsze światowe atrakcje i odległe, przepiękne, nienaruszone ludzką ręką miejsca na świecie. Tak urozmaicona ściana, pełna barwy z pewnością stanie się centralnym elementem wystroju. Koniecznie stworzona z materiału odpornego na zabrudzenia, wilgoć i łatwego do utrzymania w czystości. Także odpornego na działanie detergentów, których używa się w kuchni w celu pozbycia się plam z tłuszczu i innych typowo kuchennych zabrudzeń.

Stworzenie oryginalnej przestrzeni nad kuchennym blatem może opierać się o podobne fototapetom dekoracje ścienne takie jak plakaty czy obrazy. Prawidłowo zabezpieczone ramką i szybką łatwo jest utrzymać w czystości. Jeden obrazek czy kilka plakatów w zależności od metrażu kuchni z pewnością dodadzą nieco życia temu pomieszczeniu.

Farba lub tablica kredowa

Kuchenna tablica kredowa

Inny ciekawym sposobem na bardziej praktyczne zagospodarowanie tej powierzchni będzie wykorzystanie specjalistycznej farby lub tablicy kredowej. Na nich najmłodsi będą mogli popisać się swoimi umiejętnościami plastycznymi, a dorośli zapisać podział obowiązków domowych czy składniki na zaplanowany na następny dzień obiad. Te, które trzeba zakupić w miejscowym sklepiku.

Stojący zegar kuchenny

Zegar w kuchni

Niezbędnym dodatkiem pełni kuchennej aranżacji wnętrza z pewnością będzie praktyczny, lecz koniecznie atrakcyjnie prezentujący się zegar. Pomoże odmierzyć czas podczas przygotowywania posiłków, ale i stanie się jednym z przyjemnych dodatków dekoracyjnych. Tarcza zegarowa dopełni aranżacji nie tylko nowoczesnych wnętrz kuchennych, ale i kuchni w każdym innym stylu. Zależnie od wnętrzarskiego trendu zastosujemy tu nieco inną kolorystykę, zdobnictwo, motyw prezentowany przez zegarową tarczę.

Ozdobne dekoracje i pojemniki kuchenne na blat

Ozdoby kuchenne na blat

Ozdobienie ściany nad blatem w kuchni można wykonać znacznie bardziej praktycznie. Sprawdzą się w tym celu zarówno wiszące półki, jak i wieszaki różnego typu. Powiesisz na nich długie metalowe lub srebrne duże łyżki i chochle kuchenne wyposażone w element pozwalający na ich powieszenie, na półkach postawisz dekoracyjne słoiczki z przyprawami, a może ładne, ozdobne kubki czy pojemniki, w których zwykle pijesz i chowasz herbaty, kawy i zioła, czy owocowe saszetki do robienia ciepłych napojów. W nieużytkowanych miejscach na blacie, na parapecie pod oknem lub na półkach równie świetnie zaprezentują się doniczki z żywymi przyprawami, jak tymianek, mięta i inne.

DOM.edu.pl - od A do Z
Logo