Spraw aby mała sypialnia była przytulna.

przytulna sypialnia

Każdy marzy o przytulnej sypialni, w której doskonale rozpocznie nowy dzień. Niestety nie każdy ma możliwości aranżacji tego wyjątkowego miejsca w wielkich pokojach. Co zrobić aby na mniejszym metrażu stworzyć przyjemną małą sypialnię? Oto kilka praktycznych pomysłów jak wygospodarować nieco miejsca, aby uzyskać wymarzone efekty.

Miejsce do spania

Najwygodniejszym miejscem do spania jest pełnowymiarowe łózko wyposażone w materac, dzięki któremu prześpimy całą noc. Niestety mała sypialnia często nie jest stworzona do takiego luksusu. Dobrym rozwiązaniem jest więc rozkładana wersalka. Chociaż kojarzy się ona z reliktem przeszłości, obecnie producenci mebli tapicerowanych dokładają wszelkich starań do tego aby wpasowała się ona w modne trendy. Dzięki rozkładanej funkcji mogą nocować na niej dwie osoby, a obszerny pojemnik na pościel pomieści nawet jesienne koce.

kanapa sypialnia

sypialnia kanapa

Można również zwrócić uwagę na sofy rozkładane, które występują w nieco mniejszych rozmiarach za to atrakcyjnych wzorach pasujących do każdego stylu.

Ciepła podłoga

W pomieszczeniach inspirowanych naturą idealnie sprawdzi się podłoga drewniana. Ciepłota drewna sprawi, że nie będzie potrzebne wyposażenie sypialni w dywany i spokojnie będzie można na niej stanąć bosą stopą. Jeżeli chcemy uzyskać efekt optycznego powiększenia, wybierajmy modele układane na gładko tak, aby stworzyć efekt jednolitej tafli. Taki zabieg spowoduje, że nasze oko prześlizgnie się po podłodze i sypialnia wyda się większa. Interesującym pomysłem aranżacyjnym są panele podłogowe układane w jodełkę. Ten klasyczny styl wprowadzi modny efekt do wnętrza.
Jeśli jednak jesteśmy zwolennikami tradycyjnych dywanów, doskonale sprawdzą się dywany z grubym włosiem i dywany shaggy.

Efektywne dodatki

W małych przestrzeniach bardzo istotne jest utrzymania jak największego porządku. Im więcej niepotrzebnych przedmiotów gromadzimy, tym większe poczucie nieładu.

sypialnia przytulna

Dlatego w małej sypialni stawiajmy na dekoracje nie tyle ładne, co użyteczne. Wieszając na ścianie lustro w ozdobnej ramie ożywimy wnętrze, a promienie naturalnego światła będą mogły się odbijać i docierać do zaciemnionych kątów. Jeżeli zmieściliśmy standardowych gabarytów łóżko, zamiast dekoracyjnych poduszek zastosujmy zagłówek tapicerowany. Będziemy mogli z niego korzystać podczas czytania książki lub oglądania filmu, a szeroka gama kolorystyczna pozwoli dopasować nam odpowiedni do stylu sypialni model.

Przestronne wejście

Zamiast standardowo otwieranych drzwi, w niedużych pomieszczeniach sprawdzą się drzwi przesuwne.

drzwi przesuwane sypialnia

Dzięki specjalnej szynie możemy je przeciągnąć na bok i sprawić, że pomieszczenie do którego wchodzimy staje się przestronniejsze. Dodatkowo zyskujemy wolną przestrzeń na wstawienie małej komody. Jeżeli nie mamy miejsca na ścianie rozważmy wersję drzwi harmonijkowych, które co prawda zmniejszają nieco otwór wejściowy, ale w zamian uzyskamy więcej miejsca.

DOM.edu.pl - od A do Z
Logo